У середньому, жінки нижчі за чоловіків зростом. (Фото:pexels)

Нове дослідження припускає, що культурні чинники могли вплинути на різницю в зрості між чоловіками і жінками епохи неоліту в Північній Європі.

Дослідження проводилося на даних 1535 осіб, які проживали в неолітичну епоху, і включало аналіз ДНК, стабільних ізотопів для оцінки дієти, палеопатології для вивчення стану здоров’я і вимірювань скелета.

Результати засвідчили, що навіть за однакових генетичних показників, жіночий зріст у Північно-Центральній Європі був нижчим, можливо, через культурні уподобання, які сприяли відновленню чоловіків після стресу.

У Середземномор’ї різниця в зрості між статями була зменшена, що може вказувати на відсутність подібних культурних уподобань.

При цьому вчені не уточнюють, про який саме стрес ідеться. Але акцентують, що в багатьох культурах різниця в зрості виражена особливо сильно. Насамперед ідеться про полігінні суспільства.

Дослідники наголосили на важливості розуміння впливу культурних чинників на біологічні процеси і зазначили, що результати можуть допомогти краще інтерпретувати генетичні, екологічні та культурні ландшафти неолітичної Європи і всього світу.

От Admin