Резерви знизилися внаслідок інтервенцій НБУ для покриття різниці між попитом і пропозицією на валютному ринку та боргових виплат (Фото:Прес-центр НБУ)

Міжнародні резерви України у вересні зменшилися на 1,7% і станом на 1 жовтня становили $39,7 млрд.

Про це повідомила пресслужба Національного банку.

Резерви знизилися на 1,7% внаслідок інтервенцій НБУ з продажу валюти для покриття різниці між попитом і пропозицією на валютному ринку та боргових виплат країни в іноземній валюті, які значною мірою були компенсовані надходженнями від міжнародних партнерів.

У вересня на валютні рахунки уряду надійшло $3,3 млрд. Зокрема макрофінансова допомога від ЄС ($1,6 млрд), грант від США через трастовий фонд Світового банку ($1,3 млрд), від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики ($386,4 млн) та від Світового банку під гарантію Великої Британії ($100 млн).

Уряд виплатив за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті $465,3 млн, з яких $388,9 млн — за обслуговування та погашення валютних ОВДП, $51,1 млн — боргу перед Світовим банком, решта — боргу перед іншими міжнародними кредиторами. Також Україна сплатила Міжнародному валютному фонду $882,1 млн.

Крім цього, чистий продаж валюти НБУ минулого місяця становив майже $2,7 млрд. У вересні внаслідок переоцінки вартість фінансових інструментів збільшилася на $12,9 млн.

Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 5,3 місяця майбутнього імпорту.

Міжнародні резерви України у серпні знизилися на $1,3 млрд і сягнули $40,3 млрд.

Міжнародні резерви України у вересні знизилися на 1,7%

Новий журнал NV вже можна замовити за цим посиланням. У номері: три ексклюзивні інтерв’ю із інтелектуальними зірками Тимоті Снайдером, Енн Епплбаум і Френсісом Фукуямою та одне — із британським експрем’єром Борисом Джонсоном, це чотири погляди на війну, світ, Україну та її майбутнє. Серед матеріалів також — розповідь про найзухваліші операцій ГУР, Топ-50 вітчизняних брендів і Топ-30 світових виробників зброї. Авторські колонки Ярослава Грицака, Стівена Пайфера і Світлани Ройз

Міжнародні резерви України у вересні знизилися на 1,7%

От Admin